Tippek palánta ültetéshez

Palánta ültetéshez néhány jó tanács!
Mutatjuk, mitől érzik majd jól magukat a kertben!
Akár a kertben, akár az erkélyen vagy a balkonon, a tavaszi napsütés, a virágillat kertészkedésre csalogat. Palántázni bármekkora felületen lehet, ha jól választjuk meg a növényeket.
Saját magunk által termelt zöldség semmihez nem fogható ízű, zamatú, mentes a vegyszerektől és sokkal jobban megbecsüljük, mint a boltban vásároltakat.
Így lesz sikeres a kertészkedés, néhány jó tanács kertészkollégánktól
1. Ne kapkodj!
Sokszor elkövetjük azt hibát, hogy elsietjük a dolgokat. A legtöbb zöldségpalánta érzékeny a talaj és a levegő hőmérsékletére, hiába van már április közepén, nappal 20°C fok feletti nyárias meleg, ha a hajnalok még akár fagyosak is lehetnek
2. Eddzük a palántákat a kinti körülményekhez
Ideális esetben a palántákat fokozatosan szoktassuk a kinti körülményekhez.
3. Tápdús talaj, megfelelő gyökérzet, több termés
A palánták kiültetése előtt az ültetőgödörbe adagoljunk TRIBÚ szarvasmarha trágyapelletet mely ideális a talaj humuszanyaggal történő gazdagításához. Alacsony nedvesség tartalmának köszönhetően (10%) lehetővé teszi a gyorsan bomló szerkezetet, így nedvesedés hatására a pellet könnyen, szinte azonnal felszívódik, a növények gyökerei számára azonnal hasznosíthatóvá válik.
Ne feledkezz meg a gyökerekről!
QUIK-LINK gyökérnövekedést és a gyökérszövetek erősödését, megvastagodását serkenti.
Az egészséges, vastag és dús gyökereknek köszönhetően a növény jobban ellenáll a betegségeknek, jobb a tápanyag és vízellátása ezért több termést hoz.
4. Semmi zsúfoltság
Az egyes palánták úgy tudnak megfelelőn növekedni, ha megfelelő tenyészterületet biztosítunk a számukra, ráadásul növényvédelmi szempontból is kiemelkedően fontos a szellős növényállomány.
Paradicsom: 51-60 cm sortávolság és 35-40 cm tőtávolság
Paprika: 30-50 cm sortávolság – 15-30 cm tőtávolság
Uborka: 80-100 cm sortávolság, 15-30 cm tőtávolság
Padlizsán: 30-50 cm sor- és tőtávolság
5. Óvjuk széltől, víztől, szárazságtól
A kiültetett palántákat az első hetekben különösen nagy odafigyeléssel gondozzuk. Ne hagyjuk kiszáradni a földjüket, tartsuk gyommentesen a területet és erős szél esetén akár szélfogó hálóval, esetleg fátyolfóliával takarjuk le őket.
Ültetésekor gondoskodjunk a karóról, támberendezésről.
6. Ne feledkezzünk el a tápanyagról
Mindenképp biogazdálkodásban használható lomtrágyához nyúljunk!
A növény látványos és lendületes fejlődéséhez a legmegfelelőbb lombtrágya a TRAINER, szerves nitrogén és aminosav kombinációjának köszönhetően.
Az aminosav azonnal felszívódik a lombon keresztül, és a növényi szervekben néhány órán belül kifejti hatását. A szerves nitrogén és aminosav hatására a növény természetes ellenálló képessége jelentősen növekszik.
Ha stresszhelyzet áll fenn (alacsony és magas hőmérsékletek, jégverés, fagy stb.) TRAINER hatására a növény regenerálódása gyorsabb és eredményesebb.