Több mint 25 év tapasztalat, több száz termék raktárról.

Kérdése van? Hívjon minket! +36302903316

Csemegeszőlő konferenciák

I. Csemegeszőlő fajta és termesztéstechnológiai konferencia

 

 

Prezentációk – képre kattintva nyissa meg

 

 


Jó volt látni, ahogy a csarnok percek alatt telt meg csemegeszőlő-kedvelő Barátokkal!

Köszönet a kiállítóknak, így Tibor Lujdortnak, Kulicz Lászlónak, Árpád Gerőnek, Gyula Szöginek, Jozef Angyalnak, az Ukrajnából 3.000 km-es utat megtett BTU-CENTER talajbaktériumokat gyártó cég képviselőinek, így Oleksandr Ronsevychnek és a több mint 400 fő csemegeszőlő-termesztés iránt érdeklődő kollégának, hogy jelenlétükkel megtisztelték a rendezvényt.

A résztvevők amellett, hogy megtekinthették a kiállítók, gyűjtők fajtáit, meghallgathatták dr. Peter Teszlak, a Pécsi Tudományegyetem kutatási igazgatójának, Kulicz Lászlónak, Árpád Gerőnek, Aleksandar Čerevickinek, a Scarybird madárriasztó rendszer szerbiai képviselőjének, Nagy Gyulának, Gyula Szöginek, Tibor Lujdortnak, Tamasek Zoltánnak és Jozef Angyalnak a bemutatkozó előadását is.

Külön megtisztelő köszönet Jozef Angyalnak, aki igazán minőségi és TEKINTÉLYES konténeres fajtákat mutatott be.

Az előadásokat megelőzően már 11:00 órától megszólaltak a szakma jeles képviselői, így volt szerencsénk Mucsi Ferencet, a www.csemegeszolok.hu weblap készítőjét is meghallgatni, valamint dr. Németh Krisztinát, a SZBKI kutatóját, miközben Tibor Lujdort, Kulicz László és Árpád Gerő ,,állta a sarat”, és igyekezett válaszolni a véget nem érő kérdéssorozatra a kiállított szőlőfajtákról, az érdeklődők gyűrűjében.

Az előadások végén a Kisfái Ökokert csemegeszőlő-ültetvényébe tettünk látogatást, ahol bemutatásra került a műtrágyahasználat teljes mellőzésével történő öntöző- és tápoldatozó rendszer, a SZELÍD NÖVÉNYVÉDELEM, melynek apró részleteit is sikerült a kollégákkal áttekinteni.

Minden termesztőnek elemi érdeke, hogy elkerülje a kémiai rovarölő szerek használatát, ugyanakkor a rovarok gazdasági kárt semmiképpen ne okozhassanak.
A szőlőültetvényekben – és nem csak kisüzemi körülmények között – a rovarok természetes biológiai ellenségeivel és csapdázásos módszerrel tökéletes és biztonságos védekezést lehet elérni. A Kisfái Ökokertben szín, illat, fény és szexferomon-csapdázással 2010 óta sikeresen védekezünk, így nem volt kérdés, hogy a 2021-ben telepített csemegeszőlő-ültetvényben is kizárólag a SZELÍD növényvédelem módszereit alkalmazzuk.

A szőlősorok közötti beszélgetésnek csak a sötétedés vetett véget.

Sikeres szüretet, finom szőlőfajtákat és jó piacot kívánunk!

Hálásak vagyunk a sok pozitív visszajelzésért, jövőre ugyanitt találkozunk!

Előadások – képre kattintva nyissa meg

 

Idén is sikeresen zajlott le a III. Kecskeméti Csemegeszőlő Fajta- és Technológiai Bemutató

Köszönet a kiállítóknak, így Kulicz Lászlónak, Jozef Angyalnak, Lujdort Tibornak, a GRANIT Parts Bt.-nek és a több mint 260 fő csemegeszőlő-termesztés iránt érdeklődő kollégának, hogy jelenlétükkel sikeresebbé tették a rendezvényt.

A résztvevők amellett, hogy megtekinthették a kiállítók, gyűjtők fajtáit, meghallgathatták dr. Teszlák Péter, a Pécsi Tudományegyetem kutatási igazgatójának, dr. Németh Krisztina (MATE SZBI) tudományos főmunkatársnak, Páska Norbertnek, Kulicz Lászlónak, Gerő Árpádnak, Tamasek Rolandnak, a Biotomal szlovákiai képviselőjének, Nagy Gyulának, Szögi Gyulának, Lujdort Tibornak,  Ambruzs Péternek, a www.szoloink.hu létrehozójának, Ianos Lorándnak és Jozef Angyalnak a bemutatkozó előadását is. Az előadásokat megelőzően, már 11:00 órától a szakma jeles képviselői és kiállítói kaptak mikrofont, így volt szerencsénk azokat is meghallgatni, akik időszűkében nem fértek be az előadói programba. A rendezvény kiegészítő programjaként a Kisfái Ökokert csemegeszőlő-ültetvényébe lehetett ellátogatni, ahol kertészkollégáink bemutatták a műtrágyahasználat teljes mellőzésével történő baktériumtrágyázást,az öntöző- és tápoldatozó rendszert, rovarcsapdázást és az általunk is alkalmazott SZELÍD NÖVÉNYVÉDELEM technológiát.

Minden termesztőnek elemi érdeke, hogy elkerülje a kémiai rovarölő szerek használatát, ugyanakkor a rovarok gazdasági kárt semmiképpen ne okozhassanak.

A szőlőültetvényekben – és nem csak kisüzemi körülmények között– a rovarok természetes biológiai ellenségeivel és csapdázásos módszerrel tökéletes és biztonságos védekezést lehet elérni.
A Kisfái Ökokertben szín-, illat-, fény- és szexferomon-csapdázással 2010 óta sikeresen védekezünk, így nem volt kérdés, hogy a 2021-ben telepített csemegeszőlő-ültetvényben is kizárólag a SZELÍD NÖVÉNYVÉDELEM módszereit alkalmazzuk.

Előadások – képre kattintva nyissa meg

 

HAMAROSAN...

 

Tervezett időpont: 2025. augusztus 16. 

Helyszín: ÖKOKERTEM Kertészet I 6000 Kecskemét, Kisfái 207/B

 

amennyiben érdeklik a részletek, iratkozzon fel hírlevelünkre!